تبلیغات
اقتصاد سیاسی ایران - استقبال نهاوندیان از اتاق معاملات ارزی
اقتصاد سیاسی ایران

وقت شما به خیر

مدیر سایت : علیرضا هاشمی

← آمار بازدید

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :

گزارش

یادداشت و مقاله

آرشیو

استقبال نهاوندیان از اتاق معاملات ارزی

عضو شورای پول و اعتبار و رئیس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران با استقبال از راه‌اندازی اتاق ملاقات دارندگان و متقاضیان ارز گفت: راه اندازی این فضا می‌تواند تلاطم‌های ایجاد شده را سامان دهد. محمد نهاوندیان در حاشیه بازدید از اتاق ملاقات دارندگان و متقاضیان ارز در وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: مسائل ارزی بر تمامی جوانب اقتصاد کشور اثر می‌گذارد، این در حالی است که نظام ارزی در ایران باید بر اساس قانون، شناور مدیریت شده باشد.

عضو شورای پول و اعتبار افزود: خلاء مدیریت در بازار ارز باید فورا جبران شود که براین اساس، طرحی در بانک مرکزی و وزارت صنعت، معدن و تجارت طراحی شده است تا بتوان بخشی از نیاز بازار ارز را جبران کرد.
وی تصریح کرد: البته این اتاق تنها بخشی از نیازهای واردات را که شامل اولویت سوم ردیف‌های تعرفه کالای ارز پوشش می‌دهد اما قابلیت گسترش دارد.
به گفته نهاوندیان، این اتاق از طریق مدیریت عرضه قدرت پاسخگویی به نیاز‌ها را پیدا خواهد کرد که امید می‌رود با توسعه کل بازار ارز تحت یک مدیریت هدفمند و منطبق با شرایط قرار گیرد.
به اعتقاد وی، این اتاق می‌تواند تلاطمات ایجاد شده در بازار ارز و شکاف‌های رانتی را که برای اقتصاد مضر است، از بین برده و ساماندهی کند.
وی اظهار داشت: اگر فعالان اقتصادی احساس کنند فضا ایمن‌تر و قابل اعتماد‌تر در بازار ارز است، حتما مشارکت کرده و بازار به آرامش خواهد رسید.

طبقه‌بندی موضوعی

آخرین مطالب

لینک‌ها

جستجو

نویسندگان