تبلیغات
اقتصاد سیاسی ایران - فوریت طرح توقف اجرای مرحله دوم هدفمندسازی یارانه‌ها تصویب شد
اقتصاد سیاسی ایران

وقت شما به خیر

مدیر سایت : علیرضا هاشمی

← آمار بازدید

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :

گزارش

یادداشت و مقاله

آرشیو

فوریت طرح توقف اجرای مرحله دوم هدفمندسازی یارانه‌ها تصویب شد

نمایندگان با طرح یک فوریتی مبنی بر توقف اجرای مرحله دوم قانون هدفمند شدن یارانه ها موافقت کردند. در جلسه علنی امروز (یکشنبه ۱۶ مهر) مجلس شورای اسلامی، یک فوریت طرح اصلاح اجزای ۴۴ و ۴۵ قانون بودجه سال ۱۳۹۱ مربوط به اجرای قانون هدفمندی یارانه ها به تصویب نمایندگان رسید. در جریان بررسی این یک فوریت که با ۱۷۹ رأی موافق، ۱۷ رأی مخالف و ۲۰ رأی ممتنع به تصویب رسید، غلامرضا مصباحی مقدم به عنوان طراح گفت: اجرای قانون هدفمندسازی یارانه ها با قصد اصلاح ساختار تولید، کاهش اتکای تولید به انرژی، صرفه جویی اساسی در تولید و نوآوری جدی در تولیدات برای بالا بردن قدرت رقابت تولیدات داخلی و خارجی صورت گرفت.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس با بیان اینکه اجرای قانون هدفمندی یارانه ها نمی تواند ادامه پیدا کند، اضافه کرد: تورم در کشور رو به افزایش است، نرخ ارز مردم را نگران کرده و قیمت ها به روز در بازار تغییر می کند ولی مدیریت خوبی صورت  نگرفت و شرایطی به وجود آمده که بحث مشکلات اقتصادی صحبت هر کوی و برزن است.

رئیس کمیسیون برناهم و بودجه مجلس با تأکید بر اینکه اجرای قانون هدفمندسازی در شرایطی میسر است که نرخ تورم رو به نزول باشد.

وی خواستار فوریت برای اجرای مرحله دوم قانون هدفمند کردن یارانه ها شد و توضیح داد: این طرح به آن معنا نیست که آنچه دولت در مرحله اول تعهد کرده، متوقف شود.

در ادامه جواد کریمی قدوسی به عنوان مخالف این طرح یک فوریتی بیان کرد: بحران خاصی در کشور وجود ندارد و شرایط فعلی ناشی از نبود همکاری و همدلی میان مسئولان و مدیران و دستگاه های مختلف است.

سپس عبدالرضا ثروتی به عنوان موافق طرح گفت: این طرح ادامه راه هدفمندسازی یارانه ها و مرتبط با کل مردم ایران است.

نماینده مردم بجنورد، جاجرم، سملقان و مانه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هدفمند سازی یارانه ها باید در بستر آرام اقتصادی صورت گیرد یادآور شد: استقراض از بانک مرکزی، توزیع پول نفت و یا چاپ اسکناس عواقب نامطلوبی برای کشور خواهد داشت.

طبقه‌بندی موضوعی

آخرین مطالب

لینک‌ها

جستجو

نویسندگان