اقتصاد سیاسی ایران

وقت شما به خیر

مدیر سایت : علیرضا هاشمی

← آمار بازدید

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :

گزارش

یادداشت و مقاله

آرشیو

واکنش سخنگوی قوه قضاییه به درخواست رییس جمهور برای بازدید از اوین

سخنگوی قوه قضاییه با اشاره به نامه رییس‌جمهور مبنی بر تقاضای انجام هماهنگی جهت بازدید از زندان اوین گفت: این نامه بعد از ظهر روز گذشته رسانه‌ای شد و در سایت‌ها منتشر و امروز نیز در بسیاری از روزنامه‌ها مطرح شد. این نامه را چندی پیش رییس قوه مجریه برای رییس قوه قضاییه نوشته که رییس قوه قضاییه نیز به این نامه پاسخ دادند. به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام و المسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای در جمع خبرنگاران با تاکید بر اینکه لازم است نکاتی در این راستا مطرح شود، تصریح کرد: در شرایط خاصی که اکنون هستیم و با توجه به اولویت مسائل کشور به ویژه مسائل اقتصادی و معیشت مردم و اینکه همه‌ مسئولان باید هم و غم خود را برای رفع نگرانی‌های مردم در مورد گرانی، بازار و کنترل ارز معطوف کنند، باید حواسمان به مسائل اصلی باشد.

وی ادامه داد: رسانه‌ها، ما و دیگران ذهن خود را مشغول مسائل فرعی نکنیم. حتما بازدید از یک زندان در این شرایط مساله‌ای فرعی است.

دادستان کل کشور افزود: همانطور که پیش از این اعلام کردم، رفتن به زندان مقرراتی دارد و طبعا باید از طریق ضوابط عمل کرد و همه به‌ویژه مسئولان عالی باید ملتزم به قوانین باشند. رییس قوه قضاییه به این نامه پاسخ دادند و اگر لازم باشد صحبت دیگری خواهند داشت.

سخنگوی دستگاه قضایی تصریح کرد: هر زمانی ممکن است یک اقدام یا حرفی بازتابی داشته باشد. امروز در این شرایط توصیه می‌شود کشور را آرام نگه داریم، به ویژه اینکه نزدیک به زمان برگزاری انتخابات هستیم. مقام معظم رهبری نیز همیشه تاکید داشته‌اند که باید از هر مساله‌ای که باعث تنش می‌شود اجتناب کرد.

وی خاطرنشان کرد: ‌از اول انقلاب تا کنون اگر کسانی خواستند از زندان اوین یا هر زندانی بازدید کنند طبق ضوابط اگر شرایط اقتضا کرده، اقدام کرده‌اند و اگر خلاف ضوابط بوده انجام نشده است.

محسنی‌اژه‌ای گفت: البته ما در سطح رییس‌جمهور کسی را نداشتیم که تقاضایی در این راستا کرده باشد و از زندان بازدید کند.

وی در پایان یادآور شد: حدود هفت سال و خرده‌ای از دوره ریاست‌جمهوری ایشان گذشته و در طول این مدت تقاضایی نشده بود اما اکنون که در ماه‌های پایانی دوره دهم یکی از منتسبین آنها در زندان هستند، ممکن است شائبه سیاسی ایجاد کند که چرا اکنون و چرا از زندان اوین بازدید شود و حتی اگر در این زمینه مصلحت‌اندیشی داشته باشیم در این شرایط مناسب نیست.

وی یادآور شد: ممکن است ذهن مردم به این سمت برود که اکنون مگر مساله اصلی بازار، گرانی، کنترل ارز و تحریم نیست؟ لذا ممکن است شائبه سیاسی ایجاد شود.

محسنی‌اژه‌ای در پاسخ به این سوال که آیا پاسخ رییس قوه قضاییه به نامه رییس‌جمهور مثبت بوده یا خیر، گفت: ایشان نامه را پاسخ دادند و بر اساس ضوابط و مقررات باید همکاری صورت گیرد و شاید در شرایط کنونی به مصلحت نباشد که این کار صورت نگیرد.

طبقه‌بندی موضوعی

آخرین مطالب

لینک‌ها

جستجو

نویسندگان

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic