اقتصاد سیاسی ایران

وقت شما به خیر

مدیر سایت : علیرضا هاشمی

← آمار بازدید

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :

گزارش

یادداشت و مقاله

آرشیو

تشکیل هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات مغایر با اصل تفکیک قواست

وزیر کشور با اشاره به طرح تشکیل هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات گفت: این مسئله با اصل تفکیک قوا در مغایرت است و بر اساس قانون، اجرای انتخابات بر عهده وزارت کشور گذاشته شده است.

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس، مصطفی محمدنجار وزیر کشور در پایان جلسه هیئت دولت و در جمع خبرنگاران در پاسخ به سؤالی درباره تصویب تشکیل هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات که در یکی از کمیسیون‌های مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید، گفت: این مسئله با اصل تفکیک قوا در مغایرت است و بر اساس قانون اجرای انتخابات بر عهده وزارت کشور گذاشته شده است و وزارت کشور نیز همانند دوره دهم که بسیار خوب انتخابات برگزار شد، این دوران را نیز برگزار خواهد کرد.

وی افزود: حالا که ما در آستانه انتخابات هستیم، مطرح کردن این بحث‌ها هیچ سود و یا موضوعیتی ندارد ، من فکر می‌کنم که روند قبلی برای اجرای انتخابات مناسب باشد.

وزیر کشور ادامه داد :‌ البته هر چیزی را که مجلس و شورای نگهبان تصویب کنند ، اجرا خواهیم کرد اما تغییر مجری انتخابات فعلا به مصلحت نیست و این کار با نظارت شورای نگهبان و قانون اساسی مغایرت دارد.

محمدنجار در پاسخ به سؤال دیگری درباره زمانبندی انتخابات ریاست جمهوری سال 92 گفت: براساس زمانبندی صورت گرفته همکاران ما در حال انجام دادن کارها هستند و انشاءالله همانند انتخابات قبلی روند مناسبی را در اجرای کارها شاهد خواهیم بود.

وی در پاسخ به سؤال دیگری درباره قطع شبکه‌های ماهواره‌ای جمهوری اسلامی از سوی برخی کشورها گفت: اینها می‌خواهند صدای حقانیت نظام جمهوری اسلامی ایران را بگیرند و ما این اقدام را نشانه یک رویکرد دوگانه از سوی کشورهای غربی می‌دانیم.

وی در پاسخ به سؤال دیگری درباره متوقف شدن بحث استخدام از سوی دولت افزود: ما اختیارات خود را در خصوص استانداری‌ها تفویض کرده‌ایم و این مسئله از طریق دوستانمان در استانداری‌ها به خوبی دنبال می‌شود.

طبقه‌بندی موضوعی

آخرین مطالب

لینک‌ها

جستجو

نویسندگان

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic