اقتصاد سیاسی ایران

وقت شما به خیر

مدیر سایت : علیرضا هاشمی

← آمار بازدید

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :

گزارش

یادداشت و مقاله

آرشیو

قیمت جدید انواع لبنیات تا 15 فروردین 92

با ابلاغ دستورالعمل اجرایی تأمین و توزیع شیرخام، محصولات لبنی و نهاده‌های دامی، قیمت شیر خام930 تومان و شیر نایلونی 1.5 درصد 900 گرم 1100 تومان تعیین شده و قیمت انواع لبنیات تا 15 فروردین 92 نیز تعیین شده است.

به گزارش فارس، در دستورالعملی که روز گذشته با امضای معاون توسعه بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت به مدیرعامل اتحادیه سراسری دامداران، دبیر اتحادیه فراورده‌های لبنی و روسای سازمان‌های صنعت استانها ابلاغ شد،آمده است: در راستای اجرای مصوبات کارگروه کنترل بازار، جلسات تنظیم بازار داخلی و حسب هماهنگی و توافقات انجام شده با تشکلهای صنفی ذیربط (اتحادیه مرکزی دامداران ایران و انجمن صنایع فرآورده‌های لبنی ایران) مقرر شد وزارت صنعت، معدن و تجارت از طریق شرکت پشتیبانی امور دام و شرکت بازرگانی دولتی نسبت به تأمین و تحویل نهاده‌های دامی شامل: «کنجاله سویا هر کیلوگرم 9000 ریال، ذرت هر کیلوگرم 6000 ریال، جو هر کیلوگرم 5900 ریال و سبوس گندم هر کیلوگرم 2500 ریال (به اضافه هزینه‌‌های تبعی)» و قیمت شیرخام با 3.2% چربی بار میکروبی یک میلیون تحویل درب دامداری 7700 ریال و 3.2 درصد چربی با بار میکروبی کمتر از یکصد هزار تحویل درب دامداری 9300 ریال اقدام کند.

در ادامه تصریح شده است: بر همین اساس قیمت محصولات لبنی تعیین و طی نامه شماره 60.173713 مورخ 91.7.8 مقام عالی وزارت جهت اجرا ابلاغ گردید و نهاده‌های دامی نیز پس از انعقاد قرارداد خرید شیر خام فی مابین دامدار و کارخانه و تأیید اتحادیه دامداران از طریق شرکت پشتیبانی امور دام قابل تحویل خواهد بود و تشکلهای صنفی نامبرده متعهد به تأمین شیر خام و تولید و عرضه فرآورده‌های لبنی با قیمتهای مصوب شدند.

در ادامه این ابلاغیه آمده است: در قرارداد منعقده باید قیمت هر کیلو شیر خام پایه با بار میکروبی کمتر از یک میلیون و 3.2% چربی درب دامداری 7700 ریال و با بار میکروبی کمتر از یکصد هزار و 3.2 % چربی درب دامداری 9300 ریال درج گردد.

همچنین در این مصوبه تصریح شده است: سازمان صنعت، معدن و تجارت مکلف است نظارت و بازرسی لازم در زمینه فروش شیر خام و محصولات لبنی با قیمتهای پایه و مصوب ابلاغ شده در سطح استان را معمول و با متخلفین برخورد قانونی نماید.

اتحادیه دامداران استان نیز مکلف شده است به استناد قراردادهای منعقده بین کارخانه و دامدار نسبت به محاسبه میزان نهاده تخصیصی از قرار هر کیلوگرم شیر تحویلی دامدار 190 گرم کنجاله سویا،245 گرم ذرت و 245 گرم جو از طریق شرکت پشتیبانی امور دام برای دریافت نهاده هماهنگی لازم را بین دامداران استان و کارخانه‌های تولیدی به عمل آورد.

این دستور العمل جدید همچنین تاکید کرده است: اتحادیه دامداران استان مکلف است در سقف سهمیه سبوس تعیین شده نسبت به خرید آن از کارخانه آرد مشخص شده از سوی اتحادیه مرکزی دامداران مبادرت و با اولویت تولید شیر نسبت به تحویل این نهاده بر مبنای قراردادهای منعقد شده و به میزان 190 گرم بابت هر کیلوگرم شیر به دامداران ذیربط اقدام نماید.

کارخانه‌های تولید‌کننده فرآورده‌های لبنی مکلفند بلافاصله پس از انعقاد قرارداد و معرفی ایشان از سوی اتحادیه دامداران استان (موضوع بند 7 ماده الف) نسبت به ارایه چک و سفته جهت خریدهای اعتباری (حداکثر 2 ماهه) نهاده‌های دامی از شرکت پشتیبانی امور دام استان اقدام و با هماهنگی اتحادیه استانی و سازمان صنعت، معدن و تجارت استان، نهاده‌های دریافتی را در اختیار دامداران طرف قرارداد قرار دهند.

در این دستورالعمل قیمت محصولات لبنی تا 15 فروردین سال بعد به شرح ذیل اعلام شده و تخلف از آن به هر نحو مستوجب برخورد جدی از سوی سازمان تعزیرات عنوان شده است.

طبقه‌بندی موضوعی

آخرین مطالب

لینک‌ها

جستجو

نویسندگان

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو