اقتصاد سیاسی ایران

وقت شما به خیر

مدیر سایت : علیرضا هاشمی

← آمار بازدید

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :

گزارش

یادداشت و مقاله

آرشیو

قیمت جدید انواع لبنیات تا 15 فروردین 92

با ابلاغ دستورالعمل اجرایی تأمین و توزیع شیرخام، محصولات لبنی و نهاده‌های دامی، قیمت شیر خام930 تومان و شیر نایلونی 1.5 درصد 900 گرم 1100 تومان تعیین شده و قیمت انواع لبنیات تا 15 فروردین 92 نیز تعیین شده است.

به گزارش فارس، در دستورالعملی که روز گذشته با امضای معاون توسعه بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت به مدیرعامل اتحادیه سراسری دامداران، دبیر اتحادیه فراورده‌های لبنی و روسای سازمان‌های صنعت استانها ابلاغ شد،آمده است: در راستای اجرای مصوبات کارگروه کنترل بازار، جلسات تنظیم بازار داخلی و حسب هماهنگی و توافقات انجام شده با تشکلهای صنفی ذیربط (اتحادیه مرکزی دامداران ایران و انجمن صنایع فرآورده‌های لبنی ایران) مقرر شد وزارت صنعت، معدن و تجارت از طریق شرکت پشتیبانی امور دام و شرکت بازرگانی دولتی نسبت به تأمین و تحویل نهاده‌های دامی شامل: «کنجاله سویا هر کیلوگرم 9000 ریال، ذرت هر کیلوگرم 6000 ریال، جو هر کیلوگرم 5900 ریال و سبوس گندم هر کیلوگرم 2500 ریال (به اضافه هزینه‌‌های تبعی)» و قیمت شیرخام با 3.2% چربی بار میکروبی یک میلیون تحویل درب دامداری 7700 ریال و 3.2 درصد چربی با بار میکروبی کمتر از یکصد هزار تحویل درب دامداری 9300 ریال اقدام کند.

در ادامه تصریح شده است: بر همین اساس قیمت محصولات لبنی تعیین و طی نامه شماره 60.173713 مورخ 91.7.8 مقام عالی وزارت جهت اجرا ابلاغ گردید و نهاده‌های دامی نیز پس از انعقاد قرارداد خرید شیر خام فی مابین دامدار و کارخانه و تأیید اتحادیه دامداران از طریق شرکت پشتیبانی امور دام قابل تحویل خواهد بود و تشکلهای صنفی نامبرده متعهد به تأمین شیر خام و تولید و عرضه فرآورده‌های لبنی با قیمتهای مصوب شدند.

در ادامه این ابلاغیه آمده است: در قرارداد منعقده باید قیمت هر کیلو شیر خام پایه با بار میکروبی کمتر از یک میلیون و 3.2% چربی درب دامداری 7700 ریال و با بار میکروبی کمتر از یکصد هزار و 3.2 % چربی درب دامداری 9300 ریال درج گردد.

همچنین در این مصوبه تصریح شده است: سازمان صنعت، معدن و تجارت مکلف است نظارت و بازرسی لازم در زمینه فروش شیر خام و محصولات لبنی با قیمتهای پایه و مصوب ابلاغ شده در سطح استان را معمول و با متخلفین برخورد قانونی نماید.

اتحادیه دامداران استان نیز مکلف شده است به استناد قراردادهای منعقده بین کارخانه و دامدار نسبت به محاسبه میزان نهاده تخصیصی از قرار هر کیلوگرم شیر تحویلی دامدار 190 گرم کنجاله سویا،245 گرم ذرت و 245 گرم جو از طریق شرکت پشتیبانی امور دام برای دریافت نهاده هماهنگی لازم را بین دامداران استان و کارخانه‌های تولیدی به عمل آورد.

این دستور العمل جدید همچنین تاکید کرده است: اتحادیه دامداران استان مکلف است در سقف سهمیه سبوس تعیین شده نسبت به خرید آن از کارخانه آرد مشخص شده از سوی اتحادیه مرکزی دامداران مبادرت و با اولویت تولید شیر نسبت به تحویل این نهاده بر مبنای قراردادهای منعقد شده و به میزان 190 گرم بابت هر کیلوگرم شیر به دامداران ذیربط اقدام نماید.

کارخانه‌های تولید‌کننده فرآورده‌های لبنی مکلفند بلافاصله پس از انعقاد قرارداد و معرفی ایشان از سوی اتحادیه دامداران استان (موضوع بند 7 ماده الف) نسبت به ارایه چک و سفته جهت خریدهای اعتباری (حداکثر 2 ماهه) نهاده‌های دامی از شرکت پشتیبانی امور دام استان اقدام و با هماهنگی اتحادیه استانی و سازمان صنعت، معدن و تجارت استان، نهاده‌های دریافتی را در اختیار دامداران طرف قرارداد قرار دهند.

در این دستورالعمل قیمت محصولات لبنی تا 15 فروردین سال بعد به شرح ذیل اعلام شده و تخلف از آن به هر نحو مستوجب برخورد جدی از سوی سازمان تعزیرات عنوان شده است.

طبقه‌بندی موضوعی

آخرین مطالب

لینک‌ها

جستجو

نویسندگان

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic